Pranešk apie korupciją

  • Tarnybos darbuotojai raginami būti neabejingi įgyvendinant Nulinės tolerancijos korupcijai  politikos aprašo bei kitų teisės aktų nuostatos  ir visais atvejais, kai sužino ar įtaria neteisėtus veiksmus, neveikimą  arba  veiksmus,  susijusius  su  korupcija,  turi per įmanomai trumpiausią laiką apie tai informuoti už korupcijos prevenciją atsakingą Tarnybos darbuotoją, tiesioginį vadovą ir Tarnybos direktorių.
  • Tarnybos  paskirtas  už korupcijos prevenciją atsakingas Tarnybos darbuotojas apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas informaciją kompetentingai tyrimo institucijai privalo pateikti nedelsdamas (per įmanomai trumpiausią laiką nuo sužinojimo momento).
  • Tarnybos vadovybė įsipareigoja užtikrinti darbuotojo anonimiškumą (jam pageidaujant) ir  (arba)  kitaip saugoti asmenį bei jo pateiktą informaciją, imtis priemonių, kad darbuotojas, pareiškęs susirūpinimą dėl galimo Nulinės tolerancijos korupcijai politikos aprašo nuostatų pažeidimo, korupcijos atvejo, viešųjų ir privačių interesų ar nustatytų elgesio taisyklių pažeidimo, nepatirtų keršto, diskriminacijos, mobingo ar kitaip su juo nebūtų susidorota.
  • Gauti pranešimai, atsižvelgiant į jų turinį, tiriami, nagrinėjami ir atsakymai pranešimą pateikusiems asmenims teikiami Lietuvos Respublikos įstatymų, kitų teisės aktų bei Tarnybos vidaus tvarką reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka. Pranešimai negali būti perduoti Tarnybos padaliniui ar darbuotojui, dėl kurio veiksmų pareiškėjas išreiškė susirūpinimą.
  • Tarnyba užtikrina, kad pranešimai dėl galimų korupcijos atvejų būtų ištirti teisės aktų nustatyta tvarka.
  • Kilus įtarimų, kad Tarnybos  darbuotojui siūlomas, žadamas duoti, duodamas neteisėtas atlygis atitinka kyšio požymius arba provokuojama jį paimti, darbuotojas privalo perspėti asmenį apie jo daromą nusikalstamą korupcinę veiką,  jos pasekmes (galimą ikiteisminį tyrimą, baudžiamąją atsakomybę) ir reikalauti nutraukti tokius veiksmus.
  • Jei asmuo neatsižvelgia į perspėjimus, nenutraukia neteisėtų veiksmų ar elgiasi nepagarbiai, įžūliai ir pan., apie tai Tarnybos darbuotojas nedelsiant žodžiu, raštu, telefonu ar elektroniniu būdu turi informuoti už korupcijos prevenciją atsakingą Tarnybos darbuotoją ir savo tiesioginį vadovą.
  • Apie daromą korupcinę veiką (papirkimą) nedelsiant pranešama ir teisėsaugos institucijoms (Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai, tel. (8 5) 266 3333, arba policijai bendruoju pagalbos telefono numeriu 112).

Tarnyboje:

  • už korupcijos prevenciją atsakingas Teisės ir administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Alicja Nekrošienė, el. p. [email protected]
  • viešųjų ir privačių interesų prevenciją, stebėseną bei kontrolę vykdo Tarnybos direktoriaus vyriausioji patarėja Milda Juciūtė, el. p. [email protected]

Apie daromą korupcinę veiką (papirkimą) nedelsiant pranešama ir teisėsaugos institucijoms (Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai, tel. (0 5) 266 3333, arba policijai bendruoju pagalbos telefono numeriu 112)

Informaciją tvarko už korupcijos prevenciją atsakingas Lietuvos geologijos tarnybos Teisės ir administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Alicja Nekrošienė, el. p. [email protected]

Atnaujinimo data: 2024-09-11